pergel vinç

Pergel vinçler, genelde sabit bir noktadan belirlenmiş olan bir çap ölçüsündeki yüklerin kaldırılıp, taşınması ve de istiflenmesi için kullanım sağlanan vinçlerdir. Bu vinçler ile çok kolay bir şekilde farklı tiplerde uygulamalar yapılmaktadır.

Vinçler, genel olarak her çeşit sanayi çalışmalarında çok önemli bir yere sahip olmaktadır. Kaldırılacak olan ağırlık miktarına ya da inşaat alanında hareket için uygun olan alanlarda farklı vinç tipleri kullanılmaktadır. Bir duvara ya da zemine monteli bir direğin üzerine sabitlenmiş olan, hareketli olan bir vinçte destek sağlayan yatay şekilde olan elemana sahip vinç tipi olarak bilinmektedir. Genellikle de endüstriyel tesislerde ya da askeri araçlarda kullanıldığı zaman bir yanal hareket verip, bir yay boyunca dönebilmektedir. Bunun yanında sabitlenebilir özelliği de olmaktadır.

Genel işlev olarak da malları yerden bütün seviyelere kaldırmaya destek olmak için de depo binalarının en üst katlarına da monte edilebilmektedir. Pergel, genelde vinçten yatay bir şekilde uzanan bir çalıştırma kolu olmaktadır. Pergel, bunun yanında sabit bir kasnak bloğunu da destekleyen eğik şekilde bir dirsektir. Sabit bloğun tüm çevresinde birçok defa sarılmış ve de başka bir bloğun çevresindeki kablolar yüke tutturulmuş şekildedir.

Üretim alanında çok çekici olmaktadır. Çünkü çalışanların verimliliğini artırmakta, işyerinde olası yaralanmaları azaltmakta ve güvenliği de artırmaktadır. Tekrar edilen benzersiz kaldırma işlemleri için de genelde çok daha küçük bir çalışma alanında kullanılanım sağlanan bu türler yukarıdan kaldırma elemanı olmaktadır.

Pergel Vinç Çeşitleri

  1. Zemine montajlı sütunlu pergel vinçler: belirli çapta ya da tam bir çapta çalışma gösteren 1 ton ve 20 ton taşıma kapasitede ve 4 mt- 20 mt kol boyuna sahip olan pergel vinçlerdir.
  2. Direk ve duvara montajlı pergel vinçler: belirli çapa sahip ya da tam çapta çalışan, 500 kg ila10 ton arasında taşıma kapasitelerde, 2 mt-12 mt kol boyunda olan pergel vinçlerdir
  3. Konsol tip gezer köprülü pergel vinç: 1 ton ile 10 ton taşıma kapasiteye sahip 10 metre kol boyuna sahip konsol tip gezer köprülü vinçler olmaktadır.

Pergel vinçler, genel olarak sabit bir yere monte edilen ve kendi ayağı üzerinde de çalışabilen vinçler olmaktadır. İsmini pergel şeklinde olmasına bağlı olarak tasarlanmasından almaktadır. Bu şekilde tasarlanan ve üretilen, belli açılarla kendi ekseni etrafında dönebilen vinçler ağır yük kaldırabilen, ağır iş makineleri olmaktadır.

Pergel Vinç İşlevleri

Pergel vinç kapalı tüm alanlarda; yükleme, taşıma ve buna benzer tüm işlerde kullanılmak için imal edilmekte ve isteğe bağlı olarak da zincirli bir şekilde kullanılmaktadır. Ayrıca, model olarak da sabit, duvar bağlantılı, yere bağlantılı kolon tipi, döner tipi şeklinde olmaktadır. Genelde pergel vinç çeşitleri genelde tavan vinci kurulumu yapılamayan alanlarda tercih edilir. Bunun yanında standart ölçüleri de olmamakta ve tamamen kullanılan yer durumuna bağlı olarak kaldırılacak olan tonaja bağlı olarak imalatı yapılmaktadır.

Genelde hareketi sağlayan bir motor ve de güç sistemlerine, çelik halat sargı makara sistemine, çelik halat ve de bağlantı kancasına sahip olmaktadırlar. Tüm bu sistemler, hareket kumandası sayesinde organize bir şekilde çalışmaktadır. Hareket kumandasının ilgili olan butonuna basıldığı zaman da motor ve diğer tüm mekanizmalar çalışmaya başlamaktadır. Dolayısıyla da çelik halata bağlı olan yükün yukarı doğru hareketi gerçekleşmektedir.

Pergel Vinç Tasarımları

Genel olarak pergel vinç tasarımı ergonomik özellikte üretim ortamında bulunmaktadır. Tasarımı oldukça çekici ve kullanışlı özellikte olmaktadır. İş istasyonu vinçleri ve de köprü veya makas köprülü vinçler ile karşılaştırıldığı zaman, kullanımı çok kolaydır ve daha az bakım gerektirmektedir. Bunun nedeni de potansiyel bir şekilde parçalanabilecek veya arızalanabilecek çok daha az parçaya sahip olmalarıdır.

Duvara sabitlenmiş ya da yere monte edilmiş olan direkten oluşmaktadır. Direk de hareketli olan bir vinci ve yatay bir kolu destekler. Vincin etrafına sarılmış olan bir zincir ya da halat bulunan bir tambur ya da kaldırma tekerleği yardımı ile herhangi bir yükü kaldırmak ya da indirmek için kullanılmaktadır. Tambur elektrikle ya da pnömatik olarak tahrik edilmekte ve manuel bir şekilde çalışmaktadır.

Kaldırma aracı da genelde bir zincir olmakta, fakat bir fiber ip ya da tel kablo şeklinde de olabilmektedir. Yük, genelde bir kaldırma aracına bağlı olarak, kaldırma kancası yardımı ile kaldırılır. Bunun yanında da sadece inşaat sektöründe değil, aynı zamanda ticari ve askeri gemilerde de kullanılmaktadır.

Pergel Vinç Kullanım Alanları

Genelde en fazla kullanılan pergel vinç türü kendinden destekli ve yere monteli olan tiptir. Her çeşit kaldırma işleminde çok önemli bir yere sahiptir. Çünkü üst vinçten daha çok çalışma yapılmasını sağlamakta ve bekleme süresini de azaltmaktadır. Zemine monte edilmiş olan pergel vinç, beton şeklinde olan bir temele monte edilmiş olan dikey direkli ve kendinden destekli olan bir vinç çeşididir.

Bu tip vinçler genelde kullanım olarak ana vinçlerin yükünü paylaşmaktadır. Tüm bu çeşit vinçler 360 derece dönebilmekte ve manuel olarak da çalıştırılabilmektedir. Daima en ileri teknoloji, kaliteli ürün ve de müşteri memnuniyeti odaklı çalışma hedefi olan firmalar tarafından iç ve dış pazarlarda kullanılmaktadır.

Pergel Vinç Fiyatlandırmaları

Oldukça uygun olan pergel vinç fiyatları kolay ödeme seçenekleri ile satın alabilmektedir. Kaliteli tedarikçiler bu çeşit ürünleri uygun tasarım ve malzeme ile üretmektedir. Bu ürünler son teknoloji teknikleri ile kalitesi güvence altına alınmış olan bileşenler ile kullanılarak üretilmektedir. Sıfır ya da ikinci el 500 kg pergel vinç fiyatları tüm farklı seçenekleri ile ihtiyaçlarınıza uygun olan ürün siparişini çok kolay bir şekilde verebilirsiniz.

Bu ürünler esnek üretim teknikleri ile farklı malzemeleri işlemek amacı ile tasarlanmıştır. Çok kolay ödeme seçenekleri olan bu ürünlerin satın alabileceğiniz çeşitleri kalitelerine bağlı olarak çok uygun fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Yüksek kaliteli ve düşük fiyatlı olan bu ürünler her bütçeye uygun olan ürünler tüm seçenekleri ile satışa sunulmaktadır.

Ürünler garantili bir şekilde satışa sunulmaktadır. Genelde en güncel ürünler en hızlı biçimde listelemekte ve ekonomik maliyetler ile satışa sunulmaktadır. Müşterilerin bütün taleplerini karşılayan vinçler çok makul fiyatlara temin edilebilmektedir. Bütün planlanan uygulamanıza ve bütçenize uyum sağlayacak şekilde kanıtlanmış olan bu ürünler güvenilirlik, çok yönlü ve en yeni teknoloji ile üretilmektedir.

Tüm süreçler ile ilgili dilerseniz bize iletişim sayfamızdaki bilgilerden ulaşaiblirsiniz.

Çalışmalarımız

+100 den fazla çalışmamız için tıklayınız

Referanslarımız

TÜM İHTİYAÇLARINIZ İÇİN SİZE ULAŞALIM

Vinç tamir, bakım yada servis ağımızdan yaralanmak için formumuzu doldurun size ulaşalım. Teknik personellerimiz ile işinizin devamlılığı için her zaman yanınızdayız!

By Güçlü Vinç olarak hızlı ve çözüm odaklı bakış açımız ile sizin işiniz bizim işimiz mottosu ile her zaman müşterilerimizin yanındayız.