portal vinç

Genellikle bu vinç türleri iş gücünün fazlasıyla yeterli olmadığı alanlarda devreye girerek iş makinelerden yardım alınarak oluşturulmaktadır. Teknolojinin gücünün devreye girmesi ile birlikte portal vinç birçok alanda sağlıklı bir şekilde kullanıldığı görülmektedir. Bu vinçler raylar üzerinde fazlasıyla iyi bir şekilde hareket ederek özellikle büyük tonajlı olabilecek tüm yüklerin taşınması ile birlikte sağlanan ve mekanizmaların tanımlamasına yardımcı olmaktadır. Bu tür vinçler bir doğru üzerinde hareket ederek yüklerin taşınmasını sağlamaktadır.

Mekanizmaların rahat bir şekilde işlemesi için etrafta bulunan sistemlerinde aynı şekilde iyi bir orantı ile çalışması gerekmektedir. Bu tarz makineler insanlara artık daha fazla yardımcı olmaktadır. Sorunsuz ve çabuk çalışması iş yükünün hafiflemesini sağlamaktadır. Genel anlamda tercih edilen türler 2. el tavan vinci olarak bilinmektedir. Bu türden olanlar istenilen her yere rahat bir şekilde uzanmaktadır. Sıkıntı ortaya çıkmamaktadır.

Portal Vinç Özellikleri Nelerdir?

Yaklaşık olarak rahat bir şekilde 120 metreye kadar çıkışı sağlanmaktadır. Çift kirişli ya da tek kirişli olarak portal vinçler kullanılmaktadır. Raylı sistem yapıları kullanıldığı gibi lastikli yapıları aynı şekilde oluşturulmaktadır. Yaklaşık olarak 800 tona yakın derece bir yük kaldırma sistemi bulunmaktadır. Çoğunlukla açık alanlı yerlerde daha fazla tercih edilmektedir.

Sıcaklık ne kadar yüksek olursa olsun rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bu sistemlerin en çok sevilen özelliği uzaktan kumanda ile hareket edilmesi ve kullanılması olmaktadır. Bu şekilde çalışan sistemlerin dört adet ayağı bulunmaktadır. Yapı anlamında da yer almadan kullanılan vinçler arasındadır. Oldukça uzun ömürlü olduğu bilinmektedir. Aşırı soğukta bile çok kolay bir şekilde kullanılmaktadır.

Portal Vinç Kullanım Alanları Nelerdir?

Bu tarz vinçler her alanda kolayca kullanılır. Yükleme, kaldırma ya da depolama işlemlerinde rahatlıkla yer almaktadır. Birden çok seçenekler ile çeşitli sektörlerde kullanımı görülmektedir. Daha ağır ya da hafif ürünlerde çok fazla yer almaktadır. İş makinesi yerine artık bunlar daha pratik bir çözüm olarak bilinmektedir. Limanlar, demir çelik sektörü, inşaat sektörü, mermer sanayi, maden ocakları, tersaneler, tır imalathaneleri, konteyner depolama alanları olarak birçok yerde kullanıldığı bilinmektedir. Bu tarz yerlerde çalışılması zor olsa bile bu vinçler her şeyi kolaylaştırmaktadır.

Portal Vinç Çeşitleri Nelerdir?

Bu vinç modelleri üç tip olarak ayrılmaktadır. Çift, tek ve aynı zamanda yarı portal olarak bilinmektedir. Yarı portal olanlar binaların birden çok cephesinde olmaktadır. Fazlasıyla güvenli olmaktadır. Diğer türlere göre daha fazla ekonomik olmaktadır. Pratik ve kolay olarak Çift Kiriş Köprülü olanlar ise kaldırma mesafesi yükseldikçe daha çok kullanılmaktadır. Bunlar da çoğunlukla ebat sınırı kesinlikle bulunmamaktadır. Özel olabilecek üretim boynunda üretilmediği için imkanı bulunmamaktadır.

Çoğunlukla en fazla demir çelik ve aynı zamanda tersane sektöründe tercih edilmektedir. Ağır olabilecek bir kaldırma işlemlerinde kullanılmaktadır. Tek kirişli olanlar ise günlük kullanımlarda uygun olarak bulunmaktadır. Genellikle her zaman basit işler için seçilmektedir. Köprülü vinç açısından fazlasıyla ekonomik olduğu bilinmektedir. Bunların çıkıntısız ya da çıkıntılı olanları da bulunmaktadır. Kapalı ya da açık bulunabilecek sahalarda da kullanılmaktadır.

Portal Vinçin Bölümleri Neler Olmaktadır?

Bu tür vinçler birden fazla bölümlerden oluşmaktadır. Bu bölümler başlıca priz sistemi elektrikli ve fren sistemi kaldırma mekanizmaları, raylar ve köprülerden oluşmaktadır. Onun dışında rüzgar uyaran sensör izleme sistemleri, uzaktan kumandalar, yağmur koruma sistemleri, korozyona dayanımlı sistemler olarak bilinmektedir. Diğerlerini saymak gerekirse en çok izleme sistemi tercih edilmektedir. Tüm bu potansiyeller genellikle üretim alanlarında daha fazla tercih edilmektedir. Her bir özellik ya da aparat opsiyonel pozisyonlarda farklı çeşitlerde kullanılmaktadır.

Portal Vinçler Nasıl Çalışmaktadır?

Vinçler çalışırken lastiklerden ve raylardan yardım almaktadır. Çoğunlukla çalışma prensipleri rayları üzerinde yer almaktadır. Lastiklerin kullanılması ile birlikte aksama alanında kullanılacak şeyler daha çok küçük ya da orta derecedeki yükleriyle birlikte kullanılmaktadır. İşleyişe bakıldığı takdirde vinçler kullanılırken motoru hesap ederek kaldırma mesafeleri ve hız kabiliyetleri ayarlanmaktadır. Bunun dışında çok nemli ya da yağışlı alanlarda fazlasıyla rahat bir şekilde çalışabilmektedir.

Elektrik motoru ya da yakıtla birlikte çalışmaktadır. Köprü üstüne kurulacak olan sistemler belirlenirken iyi bir ölçüm yaparak analiz yapılmaktadır. Sonra bu yükü ne kadar yükseğe çıkarılacağı belirlenmektedir. Uzaktan şekilde kumanda edildiği için sistemin çalışma kabiliyetleri buna göre ayarlanmaktadır. Her türlü ekipmanlar bu şekilde kontrol altına alınmaktadır.

Portal Vinç Güvenliği Nasıl Olmaktadır?

Güvenlik sağlamak vinçlerde çok önemli bir yerde bulunmaktadır. Özellikle açık hava da faaliyet gösteren bu vinçlerin fırtınaya karşı bile fazlasıyla dayanıklı olduğu bilinmektedir. Seviyeler belli bir miktarda belirtilmektedir. Ulaşabilecek rüzgarlar bile karşılaşıldı sektörde raylar kıskaç yardımıyla kavranmaktadır. Döneceğim mekanizmalar olası bir tepkimede hemen durdurulmaktadır. Motorların kısa devreye ve patlamamaları için tahrik kaynakları hemen odaya müdahale etmektedir.

Portal Vinci Fiyatlarını Söylemektedir?

Fiyatlar belirlenirken genellikle yüklerim taşınabileceği doğrultulara göre hareket edilmektedir. Satın alma fiyatları her zaman kiralama maliyetlerine göre daha pahalı olmaktır. Bundan dolayı portal vinç fiyatları bu şekilde belirlenmektedir. Fiyatların uyguna gelebilmesi için genellikle çoklu kiralama işlemi yapılmaktadır. Ekonomik olarak daha iyi maliyetlere denk gelindiği bilinmektedir. Yükseklik açısından çok yüksek yerlere kadar çıkışı görülmektedir.

Kısa ve çabuk hareketleri sayesinde limanlardaki işlemleri hızlandırmaktadır. Böylece herhangi bir alanda vinçin şansı yapmalarına gerek duymadım müşteri otomatik bir şekilde yerleştirilmektedir. Hareket kabiliyetleri oldukça hızlı olduğu için yüklerin hızlı bir şekilde taşınması da sağlanmaktadır. Hiçbir şekilde sorun yaşamayan Bu sistemler birçok alanda sektörleri genişletmeye devam etmektedir.

Portal Vinçleri Kiralamak Mantıklı mı?

Alanlarda fiyat araştırmaları yapıldığı takdirde vinçlerin kiralaması her zaman öbür işlemlerden daha mantıklı olarak bilinmektedir. Bu konuda tecrübeli olabilecek kurumsal firmalar birçok alanda hizmetler yapıp kullanıcılara yardımcı olmaktadır. İstenilen tüm vinçlerin uygun maliyetler ile kiralanması ve kullanıcıları ile buluşturulması gerçekleştirilmektedir. Vinçlerin bakım aralıklarına bakıldığı takdirde çoğunlukla arıza vermeden sıklıkla bakımları yapılması gerekmektedir. Özellikle kiralanan vinçler her geri dönüşlerinde tekrar bakımlardan geçilmektedir. Uzun gibi görünen bu işlemler pratik ve ekipmanların sağlandığı ile birlikte kolay bir şekilde yapılmaktadır.

Hizmetlerden kaliteli bir sonuç almak isteyen kullanıcılar genellikle kiralayacakları vinçlerin modellerini ve senelerine yönelik yılları kendi tercih etmektedir. İşlemler belli bir kontrat yardımı ile yapılmaktadır. Bu kontrat üzerinde gün, ay, tarih ve saat yazılı halde bulunmaktadır. İki tarafında istenildiği oranlar sağlandığı takdirde kontrat imzalanmaktadır. Güvenli bir işlem olduğu için herhangi bir problemle karşılaşılması mümkün olmamaktadır.

Tüm süreçler ile ilgili dilerseniz bize iletişim sayfamızdaki bilgilerden ulaşaiblirsiniz.

Çalışmalarımız

+100 den fazla çalışmamız için tıklayınız

Referanslarımız

TÜM İHTİYAÇLARINIZ İÇİN SİZE ULAŞALIM

Vinç tamir, bakım yada servis ağımızdan yaralanmak için formumuzu doldurun size ulaşalım. Teknik personellerimiz ile işinizin devamlılığı için her zaman yanınızdayız!

By Güçlü Vinç olarak hızlı ve çözüm odaklı bakış açımız ile sizin işiniz bizim işimiz mottosu ile her zaman müşterilerimizin yanındayız.