Yük Asansörü

Bu tür asansörler ülkemizin her alanında çeşitli faktörler ile kullanılan yüklerin kolayca indirilip kaldırılmasını yarayan asansör çeşitleri olarak bilinmektedir. Günlük hayatımızda yük asansörü birçok kolaylık sunmaktadır. Hem üretimin yapıldığı yerde hem de aynı zamanda depolama işlemlerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Maddi açıdan en iyi performansı gösteren ve en verimli sonuçların alınmasını sağlamaktadır. Teknolojinin kendini geliştirmesi ile birlikte halatlı yük asansörü sektörü de ilerlemeye devam etmektedir.

Burada bulunan yük asansörleri tercih edilen firmalar tarafından avantajlı bir konuma getirilerek yararlanılmaktadır. Bu tarzdaki yük asansörlerinin birçok formu ve aynı zamanda özellikleri mevcut olmaktadır. Tek bir formda bulunmadığı için çeşitli üretim alanlarında da rahatlıkla kullanılmaktadır. Bütçe dostu olarak bilinen bu asansörlerin bina içi yük asansörü olarak da kullanıldığı görülmektedir. Bunlar genellikle kişilerin eşya taşıması ya da belli malların taşınmasında kullanılmaktadır. Özel ve çeşitli malzemelerden üretildiği için fazlasıyla dayanıklı olduğu görülmektedir.

Genellikle standartlar üzerinden değerlendirildiği takdirde kolay ve hızlı olabilmesini sağlamaktadır. Yük asansörleri ile birlikte taşınan eşyalar sağlam ve güvenilir taşınacağı için işçilerin daha uzun sürede yapılacağı işi daha kısa sürede halletmektedir. Ürün kısıtlaması bulunmamaktadır. Birçok ürünün taşındığı görülmektedir. Yeni yeni gündeme gelen dış cephe yük asansörü sayesinde de gelişmeler gitgide artmaktadır. Her şey pratik bir şekilde taşınmaktadır.

Yük Asansörünün Özellikleri Nelerdir?

Dünyanın her yerinde kullanılan bu asansör çeşitleri artık ergonomik açıdan faaliyetlerini ilerleterek devam etmektedir. Genel özelliklerine bakıldığı takdirde 500 kilogramdan 10.000 kilograma kadar birçok ağır malzeme taşınmaktadır. Titiz bir şekilde bir imalat sürecinden geçtiği için araçların ve ürünlerin zarar görmemesi hassas bir konu olarak bilinmektedir. Burada bulunan yük asansörleri genellikle kişilerin istedikleri yükseklikte ve derinlikler doğrultusunda üretimi yapılmaktadır. Kapıların genişliği bu kapıların uzunluğu ya da taşıyacak olan yük miktarını kişi isterse kendi karar verebilmektedir.

Genelde bu taşınma esnasında istenilen hedef iki ulaşılmaktadır. Elektrikli ya da hidrolik asansör olarak da iki ayrı şekilde sınıflandırılmaktadır. Burada bulunan yük asansörleri standart asansörlere göre yüksek derecede dayanıklılıklara sahip olmaktadır. En belirgin ve en önemli özelliklerinden biri bu olarak bilinmektedir. Mevsimsel şartlar baz alınarak düzenlenmektedir. İmalat süreçleri belli bir süre çapında oluşturulmaktadır. Çift yada tek kapılı seçimleri de mevcut bulunmaktadır.

Genelde taşıyabileceği kütle hacimlerine göre ayrılmaktadır. Sisteme giriş yapılabilme butonları da yeni düzenlenen ve üretilen yük asansörlerine konulmaktadır. Özel tasarımların en çok ön plana çıktığı sektörlerden biri olarak bilinmektedir. En önemli şeylerden biri güvenlik olduğu için güvenlik önlemleri oldukça üst seviyelerde alınmaktadır. Ani durumlarda asansörün devreye girebilecek birçok kilit sistemi bulunmaktadır.

Yük Asansörü Çeşitleri Nelerdir?

Bunların çeşitleri ayrılması kolonlu ya da makaslı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Kolonu yıkasan söylerim kolon sistemi ile birlikte çalışmaktadır. En temel çalışma şekilleri olarak bilinmektedir. Bu tarzdaki asansörler günümüzde birden çok alanda çok sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle tercih edildiği alanlar fabrikalar olarak bilinmektedir. Birden çok kişinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek doğrultuda üretilmektedir. Fabrikalardaki iş yükünü hafiflettiği için potansiyel anlamda da büyük sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Birbirinden farklı yapılarda üretildiği için iki ya da dört kolon şeklinde tercih edilmektedir.

Genele bakıldığı takdirde yaklaşık olarak 10.000 kilograma yakın olarak ağırlık taşıyabilmektedir. En gelişmiş modellerden biri olarak bilinmektedir. Makaslı yük asansörü ise bir yay sistemi boyunca çalışmaktadır. Çift yönlü oluşabilecek Bir makas sistemi yardımıyla yapıldığı için makasların birbirine çarpma olasılığı 0 olarak bilinmektedir. Makaslı yük asansörlerinde uzunluklar arttırılabilmektedir. Ağırlık kapasiteleri ise sürekli olarak değişim göstermektedir.

Yük Asansörlerinin Kullanıldığı Alanlar Nerelerdir?

Bu tür asansörler herhangi bir sektör sınırlaması olmadan birçok alanda kullanılmaktadır. Yük platformunun bulunduğu tüm alanlarda kullanıma sahip olmaktadır. Okullarda, binalarda, firmalarda, rezidanslarda ve buna benzer tüm alanlarda bu asansörlerin kullanıldığı görülmektedir. Tercih edilmesinin en büyük sebebi taşıma olmaktadır. Depolardaki ürünlerin asansörlere konularak taşınmasını sağlayıp avantajlı bir süreç elde zamandan tasarruf imkanı sunan bu asansörlerin yük asansörü fiyatları ağırlıklarına göre değişmektedir.

Birden fazla fabrika sektöründe yük asansörleri farklı konumlarda kullanılmaktadır. Üretilen malzemeler ne olursa olsun muhakkak taşınma sağlanmaktadır. Taşınma bir noktadan belirtilerek diğer noktalara doğru aktif bir şekilde ilerletilmektedir. Birkaç kez kullanımı söz konusu olmaktadır. Bakım ve periyotları aralıkları sürekli olarak değişmektedir.

Yük Asansörünün Avantajları Nelerdir?

Oldukça zengin bir avantaja ev sahipliği yapmaktadır. En önemli avantajlarından biri yüklerin kolay halde taşınmasını sağlamaktadır. İş yükünden kurtulan işçilerin daha rahat bir nefes almasını insanlar ağırlık taşımadan asansörler ile kolay bir şekilde taşınma işlemini yapmaktadır. Can güvenliği açısından sağlıklı olduğu görülmektedir. İçinin daha hafif işlerde çalışmasını sağlamaktadır.

Yük Asansörü Fiyatları Nasıl Olmaktadır?

Çeşitleri farklı olduğu için fiyatlarında da farklılık görülmektedir. İçeriği ve üretimi ne kadar kaliteli malzemelerden yapılırsa kişilerin fiyat açısından etkilenmesi o kadar fazla olmaktadır. Ebatları ve büyüklükleri arttıkça fiyatları da yükselmektedir. Farklı türden yüksekliklere ve genişlik potansiyellerine sahip olmaktadır. Ürünler tercih edilirken genellikle büyük olanlar daha fazla tercih edilmektedir. Ürünlerin boyutları da kullanılacakları alanlara göre seçilmektedir.

Yük Asansörü Konusunda Bilinmesi Gerekenler Neler Olmaktadır?

Bu asansörler belli bir standart ölçülerde üretildiği için oldukça hızlı ve konforlu sağlanmaktadır. Son yıllarda yaygın bir vaziyette alışveriş merkezlerinde veya inşaat sektörlerinde de kullanıldığı görülmektedir. Geçmiş zamandan bu zamana kadar kendini ilerleten ve ihtiyaç duyulan tüm alanlarda karşılık bulmaktadır. Oldukça fazla tasarruf sağladığı için hızlı çalışma prensibine de sahip olmaktadır.

Periyodik düzenlerinin ve aynı zamanda bakımlarına sağlıklı bir şekilde yapıldığı görülmektedir. Kişinin kendi özel isteğine göre otomatik ya da yarı otomatik düzeyde de ayarlanabilmektedir. Herhangi bir zor durumda kılındığı zaman asansörün telefon tuşuna basarak insanlar ile iletişime geçirmektedir. Zemin yapıları özellikle kaymayacak malzemelerden üretilmektedir.

Yük Asansörlerinin Bakımları Nasıl Yapılmaktadır?

Asansörlerin ömürleri kullanım sürelerine baz alınarak sürekli değişmektedir. Ağırlıkları ve taşınma koşullarına göre bakım sürelerinin periyotlarının uzunluğu ya da kısalı bu şartlara göre bağlanmaktadır. Genel anlamda asansör bakımlarının her sene sıklıkla yapılması gerekmektedir. Bunun yanında asansörde herhangi bir bozukluk meydana geldiği an muhakkak bakım servisi elemanlarının çağrılması gerekmektedir. Asansörlerin önemi fazlasıyla büyük olmaktadır.

Bakımlar ne kadar fazla yapılırsa kullanım açısından ömürleri de o kadar fazla uzadığı görülmektedir. Genel kitle bu bakımları ayda bir kere rutin kontrol olarak yapıldığı bilinmektedir. Kabinlerin ya da asansör bloklarının sıklıkla sağlamlık elden geçirilmektedir.

Yük Asansörü Nasıl Çalışmaktadır?

Bu sistemde görev alan asansörler yüklerin asansöre yerleştirilmesi ile birlikte tuşa basılma sistemi ile çalışmaktadır. Buradaki pervaneli sistem asansörü yukarı yavaşça çektiği için asansörün yükü taşıma seviyesini yükseltmektedir. Rutin halde bu şekilde çalışan asansörlerin insanlar açısından güvenlik sıkıntısı yapmadığı bilinmektedir.

Tüm süreçler ile ilgili dilerseniz bize iletişim sayfamızdaki bilgilerden ulaşaiblirsiniz.

Çalışmalarımız

+100 den fazla çalışmamız için tıklayınız

Referanslarımız

TÜM İHTİYAÇLARINIZ İÇİN SİZE ULAŞALIM

Vinç tamir, bakım yada servis ağımızdan yaralanmak için formumuzu doldurun size ulaşalım. Teknik personellerimiz ile işinizin devamlılığı için her zaman yanınızdayız!

By Güçlü Vinç olarak hızlı ve çözüm odaklı bakış açımız ile sizin işiniz bizim işimiz mottosu ile her zaman müşterilerimizin yanındayız.